STANTON CMP.800 - multiodtwarzacz o niewiarygodnych możliwościach i porażająco dobrej cenie - alternatywa dla najlepszych i droższych?

Stanton CMP.800 to wielofunkcyjny multiplayer dla dj'ów. Wyposażony w bardzo wiele funkcji przydatnych podczas odtwarzana i miksowania muzyki. Obsługa jest intuicyjna - po zapoznaniu się z możliwościami tego sprzętu praca na nim jest bardzo przyjemna. wykonanie i materiały nie pozostawiają nic do życzenia, niezawodność działania także. moim zdaniem jest to doskonała alternatywa dla najbardziej znanych odtwarzaczy - biorąc pod uwagę cenę urządzenia jest ono najprawdopodobniej bezkonkurencyjne. kosztuje ok 1700 zł - za tą cenę nie ma możliwości zakupu tak doskonałego urządzenia od innego producenta.

Odtwarzacz posiada funkcję ChainLink, dzięki której użytkownik ma możliwość połączenia dwóch odtwarzaczy kablem USB i współdzielić muzykę z jednej pamięci. Dołączone oprogramowanie Media Wallet umożliwia tworzenie playlist, sortowanie i przygotowanie utworów do odtwarzania na komputerze. Na panelu urządzenia znajduje się duże dotykowe koło jog o wysokiej rozdzielczości, które umożliwia nie tylko skreczowanie, ale również kontrolę pitcha, głośności czy parametrów efektów, a także przeszukiwanie utworów.

Wśród innych funkcji odtwarzacza znajduje się:
tworzenie pętli (ręczne lub z automatyczną synchronizacją do BPM)
kontrola pitch w zakresie +/-6%, 10%, 16% i 100%
emulacja płyty winylowej
trzy cyfrowe efekty: echo, flanger i filter z możliwością kontroli dwóch parametrów (czasu trwania i głębokości efektu)
LED-owe podświetlenie w dziewięciu stylach

Wbudowana pamięć, która pozwala zapisywać do 2048 punktów cue dla płyty CD. Punkty cue oraz pętle mogą być również zapisywane na zewnętrznej pamięci USB bez ograniczeń. W pamięci wewnętrznej można też zapisać do czterech 5-sekundowych sampli i odtwarzać je równocześnie z graną muzyką. Do kontroli odtwarzania służą cztery pady umieszczone na panelu urządzenia. Sygnał z odtwarzacza wyprowadzany jest na mikser przez wyjście RCA lub cyfrowe S/PDIF. Dostępne jest także wyjście na słuchawki.

zdecydowanie rekomenduję ten odtwarzacz jako doskonałe urządzenie do pracy z muzyką. pozdrawiam - Andrzej Ilczuk DJ Blaym