Patronat Medialny! Zapraszamy na koncert zespołu Zdrowa Woda Desperado Bar Piła/WLKP/PL

To zespół, którego koncert odbędzie się 26 października o godzinie 21:00 w klubie Desperado w Pile. Obecna trasa koncertowa jest zorganizowana z okazji 25-lecia zespołu.

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu „Rawa Blues”. Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20 i 30-latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40 i 50-latków). W lutym 1997 roku, jako jedyny zespół bluesowy w Polsce, grupa otrzymała nominację do Fryderyka ’96 w kategorii „Muzyka Tradycji i źródeł”.

Od stycznia 1997 roku Zdrowa Woda zaczęła występować w nowym składzie. Do zespołu dołączył trzeci gitarzysta, Partyzant, który jeszcze do niedawna grał w zespole Dżem. To wydarzenie wpłynęło znacząco na oblicze zespołu. Znakomita współpraca Partyzanta z duetem MałeckiModrzejewski pozwoliła na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.

Rok 2008 wniósł do zespołu kolejne zmiany personalne, miejsce dotychczasowego perkusisty Mariusza Taranowskiego zajął Dawid Leszczyk znany z zespołu Paradox!. W nowym składzie i ze świeżą energia muzycy rozpoczęli prace nad kolejnym swoim albumem. Końcówka roku 2012 znów wprowadziła zmiany w zespole. Po 15 latach zespół opuścił Krzysztof Partyzant Toczko, a jego miejsce zajął Krzysztof Baranowicz wybitny klawiszowiec i harmonijkarz wcześniej grający m.in. w Oddziale Zamkniętym, czy u Leszka Cichońskiego.

Koncert w Pile rozpocznie się o godzinie 21:00. Bilety do nabycia w Desperado Bar, w przedsprzedaży 15 zł, w dniu koncertu 20 zł.

Rezerwacja miejsc: tel (67) 349 29 86