„ Naród potrzebuje igrzysk i fajnych ... PIOSENEK ”Ryszard Szwec

Zawsze lubiłem piłkę nożną i jako już dzisiejszy 50-ciolatek wyrosłem w duchu Polskiej piłki, która w latach 70-tych zaczynała swoje sukcesy.  Jak jest dzisiaj ? ........... każdy widzi !!  Podobnie było z Polską piosenką.  Właśnie na przełomie lat 60/70-tych przechodziła ona swój renesans dzięki zespołom bigbitowym na czele z Czerwonymi Gitarami, Niemenem, itd..  Potem już było coraz gorzej, chociaż jeszcze pod koniec lat 70-tych zespół PERFECT śpiewał „ Chcemy być sobą ”.  Niestety Stan Wojenny w 1981 r. wszystkie te procesy zahamował a nawet zabił, niestety.  W latach 80-tych piosenka była już tylko krzykiem rozpaczy wokół tego co się wtedy w Polsce działo. I znowu podobnie jak w piłce nożnej tak i w Polskiej piosence możemy powiedzieć tak samo, „ jak jest dzisiaj ............. każdy widzi ” wymieniając słowo widzi na słyszy.  Niestety nie mamy czego dziś słuchać choć ilość młodych talentów jest powalająca w pozytywnym znaczeniu.  Dlaczego tak jest ? 

Spróbuję to wyjaśnić w kolejnych swoich przemyśleniach na tym właśnie forum, które będę zamieszczał sukcesywnie raz w tygodniu.

Z Polską piosenką na ustach, Ryszard Szwec

 

 

Chciałbym przedstawić i powitać nowego członka naszego zespołu.

Ryszard Szwec - producent muzyczny, kompozytor, aranżer, wykonawca.  Autor wielu piosenek, do których słowa pisali Jacek Cygan, Ryszard Ulicki, Zbigniew Stawecki, Anna Bernat, Wiesława Sujkowska, Leon Sęk.  Jego utwory wykonują m.in.: Stan Borys, Halina Jawor ( zespół Krywań ), Grażyna Auguścik, Kwartet Rampa, Karolina Nowakowska, Bogdan Trojanek, Drossel i inni. Pisze utwory popularne, kołysanki, kolędy, pastorałki, muzykę instrumentalną, utwory jazzowe.