DJ czy zespół muzyczny? Kogo wybrać na wesele?

DJ czy zespół muzyczny? Kogo wybrać na wesele?

Wesele to przyjęcie, na którym spotykają się osoby w różnym wieku, pochodzące z odmiennych grup społecznych, o rozmaitych upodobaniach, również dotyczących muzyki. Popularne rozwiązania problemu oprawy muzycznej to zespół weselny oraz DJ na wesele. Oba mają kilka zalet, które warto poznać. Przy wyborze między zespołem weselnym a DJ-em na wesele warto brać pod uwagę własne oczekiwania i możliwości. Dotyczy to nie tylko finansów, ale również liczby gości, ich przekroju wiekowego i gustu muzycznego, a także rozmiarów sali.

Zespół na wesele – sprawdzona tradycja

Muzyka grana na żywo to część tradycji, która ma znaczenie głównie dla osób starszych. Dobry zespół weselny pozwala na stworzenie niepowtarzalnego klimatu, a niektóre rodzaje utworów, np. muzyka biesiadna, nie brzmią tak dobrze odtwarzane z płyty. Zespół weselny może towarzyszyć Młodej Parze nie tylko na sali weselnej, ale także w domu lub w drodze do kościoła.

Jakie są wady zespołu na wesele? Po pierwsze muzycy, którzy grają na żywo, mają ograniczony repertuar. Nawet najbardziej utalentowani i wszechstronni mogą wykonać średnio 200 utworów. Po drugie wynajęcie zespołu weselnego to większy wydatek niż zatrudnienie DJ-a na wesele.

DJ na wesele – nowocześnie i wszechstronnie

DJ na wesele to rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej Młodych Par. Jak już zostało wspomniane, wynajęcie DJ-a jest tańsze i mniej wymagające jeżeli chodzi o miejsce. Warto także pamiętać, że jedna osoba zajmuje mniej miejsca niż zespół, co będzie miało znaczenie w przypadku niewielkiej sali. Dużą zaletą muzyki odtwarzanej z płyt lub z komputera jest szeroki repertuar. DJ na wesele dysponuje co najmniej kilkoma tysiącami piosenek, dlatego Młoda Para ma dużą swobodę w wyborze repertuaru, a goście nie będą mieli problemu z zamówieniem na życzenie również mniej znanych utworów.

Trzeba jednak brać pod uwagę, że zatrudnienie DJ-a na wesele nadal oznacza zerwanie z tradycją. Dla wielu osób muzyka wykonywana na żywo to ważny element, który tworzy weselną atmosferę.