Próbna fryzura, kiedy się na nią zdecydować

Próbna fryzura, kiedy się na nią zdecydować

Ślub jest wydarzeniem wyjątkowym do tego stopnia że wiele rzeczy warto mieć pod kontrolą. To co jest możliwe najlepiej sprawdzić i przygotować wcześniej. Między innymi powinno się wiedzieć jak będziecie wglądali w tym wyjątkowym dniu. Oczywiście stroje, buty i biżuterię kupuje się na długo przed przyjęciem. A co z fryzurą?

Wyobrażenia kontra rzeczywistość

Już małe dziewczynki marzą o wielkiej uroczystości i wydawało by się że wiedzą jak maja wyglądać. Sukienka księżniczki, błyszczące pantofelki i rozpuszczone włosy z wpiętym welonem. Prawda taka że w rzeczywistości zmieniają się gusta a i każda z dziewczyn chce być wyjątkowa. Przed wyborem fryzury idealnej przeglądanie katalogów i magazynów to stanowczo za mało, szczególnie jeśli ma być oryginalna. Najlepszym wyjściem aby tego wyjątkowego dnia nie zostać zaskoczonym jest wcześniejsze wybranie i przygotowanie fryzury na głowie.

Jeśli macie zaufanego fryzjera bądź fryzjerkę z doświadczeniem można im zaufać. W przeciwnym wypadku radzimy zdać się na specjalistę który na co dzień zajmuje się wyszukanymi formami. Niestety umiejętność strzyżenia i farbowana to stanowczo za mało.

Jak się przygotować do spotkania

Po pierwsze sukienka i welon, ewentualnie inna dekoracja włosów już muszą być wybrane i uwiecznione na kilku zdjęciach. Przynajmniej po jednym z przodu i z tyłu. Zanim całkowicie zdacie się na gust ale macie już wyobrażenie co byście chciały, koniecznie pokażcie zdjęcia styliście. Jeśli marzy Wam się inny kolor, pierwsza wizyta powinna być przynajmniej miesiąc przed uroczystością.

Dziewczętom z krótkimi włosami które nie planują doczepów może wystarczyć jedna wizyta. Sprawa komplikuje się w przypadku długich włosów. Podczas jednego spotkania można pokusić się o dwie stylizacje aczkolwiek trzeba pamiętać że im dłuższa praca tym bardziej włosy się niszczą. Może się zdarzyć że konieczne będzie jeszcze jedno spotkanie, dlatego nie można odkładać fryzury ślubnej na ostatnią minutę.