Jak odmówić rodzicom pomocy przy ślubie?

Jak odmówić rodzicom pomocy przy ślubie?

Zaręczyny to chwila, na którą długo czekają nie tylko sami młodzi. Często rodzice przyszłej pary młodej bywają równie mocno podekscytowani przyszłym przyjęciem weselnym. Chcą jak najbardziej uczestniczyć w przygotowaniach to tego wyjątkowego dnia, co nie zawsze pokrywa się z oczekiwaniami młodych.

Rodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, ale bez więdnie, często zakłócają spokój między przyszłymi małżonkami. Najczęstsze konflikty pojawiają się już na samym początku organizacji ślubu. Począwszy od zaproszenia gości, poprzez wybór miejsca aż po stroje i styl uroczystości. Mamy szczególnie wczuwają się w rolę doradczyń a przy trzech kobietach nie trudno o konflikt. Często między nimi jest narzeczony który przecież jest równie ważny jak przyszła panna młoda.

Nic więc dziwnego, że często dochodzi do poważnych kłótni między parą a ich rodzicami.

Jeśli planujemy ślub oraz wesele wyłącznie z naszych oszczędności, to sprawa jest dość prosta. Wystarczy delikatnie poinformować rodzinnych organizatorów o braku chęci korzystania z ich pomocy, podając za przykład fakt, iż chcemy, aby wszystko było niespodzianką. Zapewne nie do końca może się to podobać wszystkim członkom rodziny, szczególnie jeżeli młodzi mają z nimi bliski kontakt.

Wedding planner kompromisem dla wszystkich

Gorzej, gdy fundatorami naszej imprezy ślubnej są rodzice. Nie ma co się oszukiwać, na wszystko chcą mieć wpływ i będą starali się to wyegzekwować w mniejszym lub większym stopniu. Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być podział kosztów i obowiązków. Dając rodzicom konkretne zajęcie można odwrócić ich uwagę od rzeczy ważniejszych. W ostateczności organizację przyjęcia weselnego dobrze powierzyć wedding plannerowi który jest autorytetem w dziedzinie wesel. Na pierwsze spotkanie umówcie się z nim sami, aby nie musiał być mediatorem a jedynie przekonał sponsorów do Waszego marzenia, udowadniając że to świetny kierunek.

Kredyt jako alternatywa

Nie zawsze jednak zatrudnienie specjalisty jest konieczne, zwłaszcza gdy rodzice mają pokryć nieznaczną część wydatków. Z pomocą może przyjść drobny kredyt który wspólnie spłacicie. W związek małżeński wstępuje się raz, szczególnie jeśli to ślub kościelny a konflikty rodzinne potrafią ciągnąć się latami.