Prezenty dla gości weselnych

Prezenty dla gości weselnych

Moda i tradycje ewoluują również w obrębie wesel i chociaż nie każdy się z nimi zgadza, wiele nowych zwyczajów jest miłych i dlatego warto wziąć je pod uwagę. Jednym ze stosunkowo współczesnych jest obdarowywanie gości weselnych symbolicznymi prezentami.

Dlaczego warto przygotować prezenty

Wesele to ważne wydarzenie zarówno dla młodych jak i da ich bliskich. Od tego momentu zmienia się wiele rzeczy, przede wszystkim ktoś kogo znają już nie jest sam. Już nie mówi się o niej, o nim, ale o nich i trzeba to brać pod uwagę organizując imprezy, zapraszając gdzieś lub nawet planując zwykłe spotkanie. Często partner dla większości jest nową osobą dlatego warto na początek znajomości wzajemnie się docenić.
Prezenty dla gości weselnych są formą podziękowań a odpowiednio przygotowane będą przypominać w czyjej uroczystości brali udział. Taki podarek to okazanie wdzięczności i dowód że spodziewano się danych osób.

Co przygotować na prezent

Wszystko zależy od przeznaczonego budżetu, upodobań i pomysłowości. Praktycznie każda rzecz opatrzona stosownym napisem lub etykietką z informacją nadaje się na podziękowanie. Wybór jest przeogromny. Zaczynając od pamiątek poprzez indywidualnie prace rękodzielnicze aż po drobne przekąski. W minimalistycznej wersji występują krówki, lizaki i czekoladki zaopatrzone w etykietkę. Jeśli natomiast słodycze mają być bardziej ambitne to świetnie sprawdzą się ciasteczka, herbatki, mini słoiczki miodu czy konfitury. Gdy wesele jest wyłącznie da dorosłych można pokusić się o maleńkie alkohole. Zwolennicy trwalszych pamiątek mogą wybierać w magnesach, świecach zapachowych lub otwieraczach. Ciekawą opcją są mydełka w kształcie różyczek i serduszek albo woreczki z lawendą które będą dobrym sposobem na podziękowanie biesiadnikom.

Czym się kierować przy wyborze

Nawet gdy wesele jest niewielkie trudno pogodzić wszystkie gusta a nawet jest niemożliwym żeby każdemu podarować coś indywidualnego. Wybierając podziękowania dobrze zdać się na maksymalnie wspólną cechę gości, np. wiek. Pamiętajcie że chodzi o symbolikę a najważniejszy jest sam napis z datą i imionami pary młodej. Gdy większość weselników to ludzie młodzi i wiecznie zabiegani to dobrą pamiątką będzie magnes lub otwieracz, natomiast dla starszych miody lub ciasteczka. Bezpieczną alternatywą dla każdego z pewnością są świecie o delikatnym zapachu oraz długopisy, praktyczne ale nie nachalne.

Przy bardzo dużych weselach można skupić się na symbolice ale za to zachować klimat przyjęcia. Wówczas ważne jest w jakim stylu będzie wesele, np. boho odzwierciedlą ręcznie robione breloczki, a do stylu glamour będą pasować świece.

Gdzie szukać prezentów?

Od kilku lat, gdy rynek wedding zaczął się rozwijać, młodzi sami nie muszą się o nic martwić. Także kwestia podziękowań została przejęta przez firmy a nawet rękodzielników. Winietki oraz słodycze ze stosownym nadrukiem robią agencje reklamowe, dokładnie te same które mogą wydrukować Wam zaproszenia. Jeżeli prezenciki mają być klimatyczne zwróćcie się do artystów i rękodzielników którzy zajmują się daną dziedziną. Ważne aby zrobić to odpowiednio wcześniej żeby wszystko było gotowe na czas. Jeśli natomiast pomyśleliście o tym w ostatniej chwili, z pomocą przyjdą sklepy z gotowymi artykułami. Przeważnie są w stanie wykonać zamówienie w ciągu kilkunastu dni, a jedyne czego będą potrzebować to imion pary młodej i daty, ewentualnie tekstu który narzeczeni sami chcą ułożyć.