Nagłośnienie imprezy plenerowej

Nagłośnienie imprezy plenerowej

Organizując imprezę na świeżym powietrzu trzeba pamiętać o wielu rzeczach, między innymi o właściwym nagłośnieniu. Jeśli decydujecie się na profesjonalną firmę, wystarczy że będzie znała ona charakter i czas spotkania. Robiąc to samodzielnie, warto dobrze się przygotować aby uniknąć późniejszych potknięć.

Odpowiednie głośniki

Wbrew pozorom wielkość i charakter imprezy ma znaczenie nie tylko ze względu na koszty ale także na niezbędny sprzęt. Inaczej trzeba przygotować się do dużego koncertu, inaczej do małej zabawy, a jeszcze inaczej do wystąpień publicznych gdzie muzyka będzie drugorzędną sprawą. Najbardziej wymagające są koncerty, szczególnie jeśli są na dużej przestrzeni i przewiduje się sporo słuchaczy. Na dużych placach niezwykle ważne są odpowiednie głośniki. Niskiej jakości mogą zniekształcać dźwięk i opóźniać go. Z tego powodu goście będą zdezorientowani różnicą tego co słyszą, a co widzą na scenie. Ponad to głos może nie docierać w skrajne miejsca, a tuż przy głośnikach być zbyt uciążliwy. Do tego dochodzą warunki atmosferyczne. Trzeba pamiętać że rozchodzenie się dźwięku jest także zależne od pogody.

Niezbędny sprzęt

Nie wolno zapomnieć również o pozostałych elementach wchodzących w skład nagłośnienia. Dobry mikrofon jest równie ważny jak systemy nagłaśniające. To już nie są czasy gdzie przymykało się oko na brak dźwięku, piski, szumy czy inne uciążliwe odgłosy. Standarem są mikrofony bezprzewodowe które jakością dorównują tradycyjnym, przewodowym modelom.
Ponad to do organizacji imprezy z oprawą dźwiękową trzeba zaopatrzyć się w wzmacniacze, stoły mikserskie, monitory odsłuchowe korektory itp.

Dobry sprzęt niestety wymaga odpowiedniej ceny. Jeżeli imprezy organizowane są sporadycznie warto zdać się na profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Wówczas można być pewnym że nawet zła pogoda nie będzie zaskoczeniem.