Wesele w stylu Boho

Wesele w stylu Boho

Razem z narzeczonym jesteście prawdziwymi nieposkromionymi duszami zawsze podążającymi za włosem własnego serca? Lubisz luz, nieskrępowanie i chciałabyś, aby takie właśnie było twoje wesele? Koronki, żywe kwiaty, warkocze, pióra i etniczne wzory są ci bliskie również na co dzień? Ślub i wesele w stylu boho to rozwiązanie idealne dla ciebie!

Styl boho wciąż nie jest zbyt popularny w Polsce, ale jeżeli masz duszę hipisa, zastanów się nad tym rozwiązaniem. Panna Młoda na takim weselu ma na sobie zwiewną suknię z koronek i kwiatów, która nie ogranicza ruchów i jest idealna do tańca. Na głowie idealnie sprawdzą się zmierzwione fale, luźne warkocze, żywe kwiaty, wianki oraz pióra. Makijaż jest delikatny, warto postawić na delikatność i naturalność, czerpiąc inspirację z hippisów. Pan Młody na ślub może założyć pełny garnitur, ale szybko zrezygnuje z marynarki; może ją również całkowicie zastąpić kamizelką. Do jego stroju idealnie dopasują się kolorowe szelki, zawadiacka mucha a nawet długie skarpety z zabawnym wzorem.

Nazwa boho wywodzi się od słowa bohema (z francuskiego: cyganeria) – środowiska artystycznej cyganerii, która demonstrowała pogardę dla konwenansów, norm społecznych i materializmu, wzbudzając kontrowersje podejściem do sztuki i obyczajowości.

Co charakteryzuje styl boho?

Dobry wygląd i komfortowe samopoczucie, ponieważ nie chodzi o dosłowne przełożenie hippisowskiej stylizacje z lat 70 dosłownie, a raczej o zabawę z wykorzystaniem niektórych elementów tego stylu. W mieście gdzie coraz popularniejszy jest trend urban boho może to być na przykład duży kapelusz, hippisowskie okulary lub inne elementy łamiące typowe standardy. Inne elementy charakterystyczne dla tego stylu to między innymi: orientalne desenie, florystyczne i etniczne wzory, kolorowe tuniki, naszyjniki i bransoletki w większych ilościach, duże kapelusze, długie i luźne spódnice.

Sala w stylu boho

Sala, w której odbywa się wesele nigdy nie jest klasyczną salą balową, przywodzi na myśl raczej chatę sprzed kilkudziesięciu lat, panuje w niej iście domowa atmosfera. W ozdobach panują polne kwiaty, pióra, etniczne wzory. Wszystko wydaje się chaotyczne, ale w przemyślany sposób. Warto przygotować dużą część ozdób własnoręcznie, ponieważ nie jest to trudne, a możemy wiele na tym zaoszczędzić.
Pamiętajmy, że ślub w stylu boho nie jest odpowiedni dla każdego. Jeżeli para na co dzień jest bardzo poukładana i zorganizowana, wesele na którym będą oni grać wyluzowanych może wypaść sztucznie. Warto dostosować motyw przewodni do swojego zwyczajnego stylu.

Suknie ślubne w stylu boho

Suknie w tym stylu bardzo często nawiązują do stylu vintage. Wykonane z delikatnych i zwiewnych materiałów z liczną ilością koronek, świecidełek i innych ozdób. Sukienki te najczęściej odsłaniają plecy i pasują zarówno do wianka, kapelusz ja i welonu. Nie ma tutaj żadnych reguł, ważne aby suknia była zwiwna, delikatna i pięknie prezentowała się w plenerze, dzikiej plaży, czy pachnącym lesie.

Kreacja w tym stylu wiąże się z niewielkim wydatkiem, więc jeśli jesteś kreatywna i lubisz ponieść się fantazji to jest to coś dla Ciebie. Style ten niejednokrotnie odwzorowaniem złożonej kobiecej natury.